Kadra naszego przedszkola

Postępy dzieci sprawiają mi ogromną satysfakcję. Staram się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu sprawiał dzieciom wiele radości i uśmiechu, zachęcał do działania, rozbudzał kreatywność, ukryte talenty oraz wspierał ich wszechstronny rozwój. Nade wszystko cenię sobie bezpieczeństwo dzieci.

Agnieszka Winiarska - Szramka

Dyrektor przedszkola

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Jestem absolwentką studiów podyplomowych o specjalizacji surdopedagogika i logopedia. Brałam czynny udział w licznych kursach doskonalenia zawodowego. Ukończone kursy z zakresu metodyki nauczania i obowiązujących przepisów pozwalają mi na poprawne pod względem merytorycznym, metodycznym oraz zgodnym z przepisami prawa oświatowego, przygotowania do zajęć prowadzonych w przedszkolu. Mam za sobą wiele szkoleń i kursów i konferencji, dzięki którym profesjonalnie potrafię indywidualizować pracę z dzieckiem, wspierać jego wszechstronny rozwój, aktywizować do działania. Jestem doświadczonym nauczycielem stale podnoszącym swoje kwalifikacje i umiejętności.
Od 7 lat jestem czynnym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi to nie tylko moja praca, ale również pasja dlatego w to co robię angażuję się całą sobą. Największym osiągnięciem na stopie zawodowej jest zadowolenie i uśmiech moich przedszkolaków. Ich radość ze spędzonych razem chwil a także ich osiągnięcia i sukcesy, jak również bardzo dobrze układająca się współpraca z rodzicami i pracownikami. Moje zainteresowania związane są z pedagogiką, prawem oświatowym i psychologią.

Swoimi zainteresowaniami chciałabym zainspirować młodego człowieka do stawiania sobie nowych wyzwań. Pragnę aby zdolność zdobywania nowych doświadczeń towarzyszyła im nawet w dorosłym życiu.

Klaudia Patalas

Nauczycielka przedszkolna

Ukończyłam Uniwersytet Zielonogórski na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna ze stopniem magistra. Przebywanie z nimi od zawsze sprawiało mi wiele radości. Ich energia i ciekawość świata sprawia że człowiek spostrzega otoczenie zupełnie z innej perspektywy. Dlatego właśnie wybrałam taki kierunek studiów. Moją pasją od zawsze była sztuka i muzyka, które bardzo często towarzyszą mi podczas codziennych zajęć.
Interesuję się również przyrodą i ludźmi. W najbliższej przyszłości chciałabym podjąć studia podyplomowe związane z moimi zainteresowaniami by móc w pełni przekazywać wiedzę swoim podopiecznym i zachęcić ich do odnalezienia swojego miejsca na ziemi.

Kontakt z dziećmi dał mi pewność, że praca w przedszkolu to słuszny wybór. Cieszę się, że mogę robić to, co lubię, a zadowolenie dzieci jest dla mnie motywacją do dalszego działania.

Patrycja Matysik

Nauczycielka przedszkolna

Ukończyłam studia I stopnia w Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. W czerwcu 2017 r. ukończyłam studia II stopnia w Wyższej Szkole HUmanistycznej w Lesznie o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Biorę czynny udział w różnych szkoleniach, konferencjach naukowych. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, gdyż wcześniej pracowałam w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego ' a Paulo w Wolsztynie. We wrześniu rozpoczęłam kurs z języka niemieckiego. Jestem osobą ambitną i rzetelną w wykonaniu swoich obowiązków.

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to moja droga życiowa i pasja. Łatwo nawiązuję nić porozumienia z dziećmi, jestem cierpliwa, opanowana, wyrozumiała i spostrzegawcza, a przy tym nigdy nie wyzbyłam się dziecięcej radości, optymizmu i kreatywności.

Żaneta Koprowska

Nauczycielka przedszkolna

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Swoje przygotowanie merytoryczne rozwinęłam w praktyce - pracując przez 6 lat w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Strzyżewie. Pełniłam tam między innymi funkcje nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, zajęć komputerowych i opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. Ciekawym doświadczeniem było prowadzenie zajęć z języka angielskiego dla przedszkolaków i ośmiolatków w Zbąszynku w ramach pracy dla Centrum Edukacji ATUT. Już w szkole pomagałam swoim koleżankom, a jako licealistka należałam do wolontariuszy wspierających podopiecznych świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Zbąszyniu w odrabianiu zadań domowych.

Lubię podejmować nowe wyzwania i doświadczenia, a w pracy z dziećmi ich nie brakuje. Każda chwila spędzona z nimi daje mi wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. A ich uśmiech i radość dodaje mi energii na kolejny dzień.

Honorata Szpoper

Opiekunka dziecięca, nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza i hospicyjna, a także medyczne studium zawodowe na kierunku opiekunka dziecięca w Wolsztynie. Staż w szpitalu na oddziale dziecięcym, wolontariat i praktyki w różnych placówkach, pozwoliły mi zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą odpowiedzialną i troskliwą. Szybko nawiązuje bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Maria Bączkowska

Opiekunka dziecięca

Studiuję pedagogikę ze specjalnością edukacja przedszkolna, wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyłam kurs na opiekunkę w żłobku lub klubie dziecięcym oraz warsztaty z podstaw tworzenia ruchu i choreografii. Jestem opiekuńcza i odpowiedzialna. 

Agnieszka Kubacka

Logopeda
Bardzo lubię pracować z dziećmi i przekazywać im trochę wiedzy o tańcu poprzez różne choreografie jak i zabawy taneczne.

Oliwia Telesz

Tańce

Jestem studentką na kierunku Pedagogika o specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna na uczelni w Nowym Tomyślu. Z tańcem jestem związana od najmłodszych lat. Przygodę taneczną rozpoczęłam właśnie w przedszkolu. Taniec jest częścią mojego życia. Biorę czynny udział w szkoleniach tanecznych by rozwijać swoją pasję. Mogę się także pochwalić zdobyciem wielu medali na zawodach. Udało mi się trzykrotnie zdobyć tytuł II-Vicemistrza Polski w tańcach standardowych wraz z moim partnerem.

Praca trenera daje mi ogromną satysfakcję, a uśmiech, zaangażowanie jak i widoczny postęp w sprawności motorycznej dzieci pobudza mnie do dalszej pracy.

Katarzyna Idziak

Taekwondo

Sport to całe moje życie. Już od najmłodszych lat interesowałam się różnymi dyscyplinami sportowymi poszukując tej jedynej. Taekwondo zafascynowałam się w 2002 roku i tak zostało do dziś. Jestem złotą medalistką międzynarodowego turnieju, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski.  Po ukończeniu studiów na Akademii  Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalności trenerskiej postanowiłam zrobić krok dalej i zacząć przekazywać zdobytą wiedzę młodym adeptom tej sztuki walki.

Joanna Grygier

Zajęcia rytmiczno-muzyczne

mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg teorii uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, założycielka Centrum Edukacji Artystycznej w Grodzisku Wielkopolskim. Prowadzę zajecia umuzykalniające wg MLT i rytmikę w żłobkach i przedszkolach oraz naukę gry na instrumentach zgodnie z teorią prof. Gordona i Marylin Lowe.

Bogumiła Nowak

Religia

Beata Dubaniewicz

Dyplomowana pielęgniarka

Justyna Wawrzkiewicz

Pracownik administracyjny

Kamila Smalec

Pracownik obsługi

Jolanta Marach

Pracownik obsługi

Maria Kaczmarek

Pracownik obsługi

Renata Orkisz

Pracownik obsługi

Danuta Rogozińska

Pracownik obsługi

Lidia Staniszewska-Bączkowska

Pracownik obsługi