Kadra naszego przedszkola

Postępy dzieci sprawiają mi ogromną satysfakcję. Staram się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu sprawiał dzieciom wiele radości i uśmiechu, zachęcał do działania, rozbudzał kreatywność, ukryte talenty oraz wspierał ich wszechstronny rozwój. Nade wszystko cenię sobie bezpieczeństwo dzieci.

Agnieszka Winiarska - Szramka

Dyrektor

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Jestem absolwentką studiów podyplomowych o specjalizacji surdopedagogika, logopedia oraz neurologopedia. W tej chwili jestem w trakcie studiów podyplomowych z Integracji Sensorycznej. Brałam czynny udział w licznych kursach doskonalenia zawodowego. Ukończone kursy z zakresu metodyki nauczania i obowiązujących przepisów pozwalają mi na poprawne pod względem merytorycznym, metodycznym oraz zgodnym z przepisami prawa oświatowego, przygotowania do zajęć prowadzonych w przedszkolu. Mam za sobą wiele szkoleń, kursów i konferencji, dzięki którym profesjonalnie potrafię indywidualizować pracę z dzieckiem, wspierać jego wszechstronny rozwój, aktywizować do działania. Jestem doświadczonym nauczycielem stale podnoszącym swoje kwalifikacje i umiejętności.
Od wielu jestem czynnym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi to nie tylko moja praca, ale również pasja dlatego w to co robię angażuję się całą sobą. Największym osiągnięciem na stopie zawodowej jest zadowolenie i uśmiech moich przedszkolaków. Ich radość ze spędzonych razem chwil a także ich osiągnięcia i sukcesy, jak również bardzo dobrze układająca się współpraca z rodzicami i pracownikami. Moje zainteresowania związane są z pedagogiką, prawem oświatowym i psychologią.

Od zawsze kontakt z dziećmi w tym wieku sprawiał mi dużo radości.

Weronika Matysik

Nauczyciel

W czerwcu 2016 ukończyłam studia na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu z tytułem licencjata. Rekcje dzieci w stosunku do mojej osoby były i są reakcjami pozytywnymi. Interesuję się muzyką i plastyką, które w dużej mierze chcę proponować dzieciom podczas zajęć jako formę wyrażania siebie i swoich emocji oraz tego jak odbierają one swoje otoczenie.

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to moja droga życiowa i pasja. Łatwo nawiązuję nić porozumienia z dziećmi, jestem cierpliwa, opanowana, wyrozumiała i spostrzegawcza, a przy tym nigdy nie wyzbyłam się dziecięcej radości, optymizmu i kreatywności.

Żaneta Koprowska

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Swoje przygotowanie merytoryczne rozwinęłam w praktyce - pracując przez 6 lat w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Strzyżewie. Pełniłam tam między innymi funkcje nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego, zajęć komputerowych i opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. Ciekawym doświadczeniem było prowadzenie zajęć z języka angielskiego dla przedszkolaków i ośmiolatków w Zbąszynku w ramach pracy dla Centrum Edukacji ATUT. Już w szkole pomagałam swoim koleżankom, a jako licealistka należałam do wolontariuszy wspierających podopiecznych świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Zbąszyniu w odrabianiu zadań domowych.

Maria Bączkowska

Nauczyciel/Opiekunka

Jestem studentką Pedagogiki, o specjalności: Edukacja przedszkolna, wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Biorę czynny udział w kursach i szkoleniach. Jestem opiekuńcza i odpowiedzialna. Z łatwością nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi.

W swoim życiu kieruję się zasadą by: „Dawać dziecku bodźce pozostawiając je jednak wolnym w rozwoju – oto pierwszy obowiązek wychowawcy” Maria Montessori

Danuta Rogozinska

Opiekunka

Jestem dyplomowaną Opiekunką Dziecięcą. Ukończyłam kurs opiekuna żłobkowego i Kurs pierwszej Pomocy Przedmedycznej ponieważ bezpieczeństwo dzieci stawiam na pierwszym miejscu. Zarówno prywatnie jak i zawodowo jestem osobą uśmiechniętą, pozytywną i odpowiedzialną. Cechuje mnie cierpliwość i  empatia, którą obdarowuje również swoich podopiecznych. Praca z najmłodszymi sprawia mi dużo satysfakcji. Z radością wspieram ich rozwój i obserwuję postępy.

Motto, które przyświeca mojej pracy to słowa Marii Montessori „Dzieci pokazały nam że Wolość i dyscyplina są dwiema stronami tego samego medalu, dlatego że wolność prowadzi do dyscypliny”

Agnieszka Zarabska

Opiekunka

Od 2019 roku jestem wykwalifikowaną opiekunką dziecięca. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas praktyk w tutejszym żłobku. Ukończyłam również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej aby zagwarantować naszym maluszkom bezpieczeństwo. Wiem, że Rodzice powierzają nam to co najcenniejsze – swoje dzieci dlatego swoją pracę traktuję bardzo odpowiedzialnie i sumiennie. Dokładam wszelkich starań, aby dzieci były radosne, uśmiechnięte, a przede wszystkich bezpieczne. Podczas zajęć stwarzam sytuacje, które uaktywnią w dzieciach talent odkrywcy i chęć poszukiwania nowych wyzwań.

Lidia Staniszewska-Bączkowska

Opiekunka dziecięca

Agnieszka Kubacka

Logopeda
Bardzo lubię pracować z dziećmi i przekazywać im trochę wiedzy o tańcu poprzez różne choreografie jak i zabawy taneczne.

Oliwia Telesz

Tańce

Jestem studentką na kierunku Pedagogika o specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna na uczelni w Nowym Tomyślu. Z tańcem jestem związana od najmłodszych lat. Przygodę taneczną rozpoczęłam właśnie w przedszkolu. Taniec jest częścią mojego życia. Biorę czynny udział w szkoleniach tanecznych by rozwijać swoją pasję. Mogę się także pochwalić zdobyciem wielu medali na zawodach. Udało mi się trzykrotnie zdobyć tytuł II-Vicemistrza Polski w tańcach standardowych wraz z moim partnerem.

Joanna Grygier

Zajęcia rytmiczno-muzyczne

mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg teorii uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona, założycielka Centrum Edukacji Artystycznej w Grodzisku Wielkopolskim. Prowadzę zajecia umuzykalniające wg MLT i rytmikę w żłobkach i przedszkolach oraz naukę gry na instrumentach zgodnie z teorią prof. Gordona i Marylin Lowe.

Bogumiła Nowak

Religia

Beata Dubaniewicz

Dyplomowana pielęgniarka

Justyna Wawrzkiewicz

Pracownik administracyjny

Jolanta Marach

Pracownik obsługi

Maria Kaczmarek

Pracownik obsługi

Karolina Gaweł

Pracownik obsługi